• Куртовиќ со порака до екс тренерот во Ѓер – Тоа е карма, е*и се! (ФОТО)Куртовиќ со порака до екс тренерот во Ѓер – Тоа е карма, е*и се! (ФОТО)
  Репрезентативката на Норвешка, Аманда Куртовиќ во 2019 година пристигна како големо засилување во унгарскиот шампион, Ѓер. Сепак, ракометарката од Норвешка на почетокот на оваа година ги изненади сите со напуштањето на Ѓер и заминувањето во турската екипа, Кастамону. Овој трансфер се случи поради тоа што тренер Габор Дани не веруваше во квалитетите на Куртовиќ. Ѓер […] The post Куртовиќ со порака до екс тренерот во Ѓер – Тоа е карма, е*и се! (ФОТО) appeared first on 24 РАКОМЕТ. Read more »
 • Македонското трио го однесе ПАОК до трофеј во Купот на Грција (ФОТО)Македонското трио го однесе ПАОК до трофеј во Купот на Грција (ФОТО)
  Интернационалките од Македонија кои настапуваат во тимот на ПАОК дојдоа до победа од 26:24 против Верија во финалето од Купот на Грција со што успеаја да освојат нов трофеј. Николиќ, Јовановска и Белеска одработија одлична средба и ги предводеа колешките во оваа победа, а заедно постигнаа дури 18 погодоци така што беа дефинитивно најдобро во […] The post Македонското трио го однесе ПАОК до трофеј во Купот на Грција (ФОТО) appeared first on 24 РАКОМЕТ. Read more »
 • И Ремили го напушта ПСЖ, Полска и Келце следна дестинацијаИ Ремили го напушта ПСЖ, Полска и Келце следна дестинација
  Екипата на ПСЖ полека почнува да се растура барем кога е во прашање актуелниот играчки кадар бидејќи после голманот Жерард уште еден играч е пред заминување, а се работи за десниот бек Недим Ремили. Следниот тим на Ремили најверојатно ќе биде Келце, а тоа би требало да биде еден од двата трансфери кои ги најави […] The post И Ремили го напушта ПСЖ, Полска и Келце следна дестинација appeared first on 24 РАКОМЕТ. Read more »
 • Тренерот Бабиќ носи сонародник: Крилото Божиќ-Павлетиќ пред потпис со Еурофарм ПелистерТренерот Бабиќ носи сонародник: Крилото Божиќ-Павлетиќ пред потпис со Еурофарм Пелистер
  Еурофарм Пелистер сериозно се подготвува за следната сезона и е активен на трансфер пазарот на играчи. По потпишувањето на Марко Кизиќ, Немања Обрадовиќ и Реиние Табоада, битолчани се на добар пат да ја покријат и позицијата десно крило. Таа во моментов е најдефицитарна, со оглед на тоа што сегашните играчи Милан Ѓукиќ и Мирко Радовиќ […] The post Тренерот Бабиќ носи сонародник: Крилото Божиќ-Павлетиќ пред потпис со Еурофарм Пелистер appeared first on 24 РАКОМЕТ. Read more »
 • Пасквал го презема Динамо Букурешт, тренерот на Кузмановски ќе ја води Барса!Пасквал го презема Динамо Букурешт, тренерот на Кузмановски ќе ја води Барса!
  Шпанската ракометна јавност денеска ја разбранува информацијата дека Чави Пасквал нема да го одработи договорот со каталонскиот гигант Барселона кој беше до крајот на следната сезона. Тој ќе го заврши престојот во „Блауграна“ на крајот на оваа сезона, а рускиот реномиран портал „Брз Центар“ открива дека Пасквал е блиску до преземање на кормилото на романскиот […] The post Пасквал го презема Динамо Букурешт, тренерот на Кузмановски ќе ја води Барса! appeared first on 24 РАКОМЕТ. Read more »
 • ИДЕАЛЕН ТИМ НА 9. КОЛО ОД СУПЕРЛИГА (АНКЕТА)ИДЕАЛЕН ТИМ НА 9. КОЛО ОД СУПЕРЛИГА (АНКЕТА)
  Традицијата продолжува и екипата на 24Ракомет и годинава ќе ви овозможува во секое коло да гласате за најдобрите ракометари по коло во вториот дел од сезоната. Сезоната ќе биде долга, ќе има неизвесни битки за титулата и за опстанокот, а на љубителите на ракометот нема да им недостигаат драматични и неизвесни натпревари. Ние ги одбравме […] The post ИДЕАЛЕН ТИМ НА 9. КОЛО ОД СУПЕРЛИГА (АНКЕТА) appeared first on 24 РАКОМЕТ. Read more »
 • Ги одби Вардар и Кил – најголемиот шведски талент потпиша за Елверум!Ги одби Вардар и Кил – најголемиот шведски талент потпиша за Елверум!
  Најголемиот шведски талент, Ерик Јохансон, во следните две сезони ќе настапува во норвешкиот шампионат. 20-годишниот лев бек на шведската екипа Ескилстуна Гуиф, иако најавуваше дека ќе остане најмалку уште една сезона дома, сепак се реши за нов предизвик. ТВ2 пишува дека Јохансон ги одбил понудите на Вардар и Кил, и на крајот се решил за […] The post Ги одби Вардар и Кил – најголемиот шведски талент потпиша за Елверум! appeared first on 24 РАКОМЕТ. Read more »
 • Ристовска и ЦСКА Москва ќе се борат за првата титула во РусијаРистовска и ЦСКА Москва ќе се борат за првата титула во Русија
  Во дерби натпреварот од вториот полуфинален пар од плеј-оф фазата за титулата на Русија, ЦСКА Москва беше подобра од Лада Тољати со 29:28. Поради денешната победа од еден гол разлика, ЦСКА Москва ќе игра во финалето од рускиот шампионат и ќе се бори за освојување на титулата. Првиот натпревар одигран во Тољати заврши без победник, […] The post Ристовска и ЦСКА Москва ќе се борат за првата титула во Русија appeared first on 24 РАКОМЕТ. Read more »
 • Познати саатниците на ЕП – Македонија ќе игра еднаш во централниот термин (ФОТО)Познати саатниците на ЕП – Македонија ќе игра еднаш во централниот термин (ФОТО)
  Европската ракометна федерација во договор со ТВ куќите, ги одреди саатниците за натпреварите на Европското првенство во Унгарија и Словачка. Maшката репрезентација на Македонија ќе игра во групата А, каде што ривали ќе ни бидат Словенија, Данска и Црна Гора. Избраниците на Кире Лазаров првиот и вториот натпревар ќе ги играат од 18:00 часот, додека […] The post Познати саатниците на ЕП – Македонија ќе игра еднаш во централниот термин (ФОТО) appeared first on 24 РАКОМЕТ. Read more »
 • Вардар останува без средниот бек од Хрватска – Јотиќ од денеска нов член на ЛајпцигВардар останува без средниот бек од Хрватска – Јотиќ од денеска нов член на Лајпциг
  Организаторот на играта на Вардар и повремен репрезентативец на Хрватска, Ловро Јотиќ после само една сезона во Вардар одлучи да ја смени средината и во следната сезона ќе биде дел од Бундес лигта, а ќе настапува за тимот на Лајпциг. Јотиќ потпиша договор на една година со опција истиот да биде продолжен за уште една […] The post Вардар останува без средниот бек од Хрватска – Јотиќ од денеска нов член на Лајпциг appeared first on 24 РАКОМЕТ. Read more »
WordPress RSS Feed Retriever by Theme Mason