• Заврши првата фаза на СП, познати сите за вториот кругЗаврши првата фаза на СП, познати сите за вториот круг
  Со комплетирањето на 3. коло денеска финишираа натпреварите од првата фаза на Светското првенство. На денешните дуели немаше изненадување, но имаше големи возбудувања и тоа на неколку натпревари. Од Групата А во следната фаза се преселија Унгарија, Германија и Уругвај, додека Зеленортските острови си заминаа дома. Шпанија, Полска и Бразил исто стоа се најдоа меѓу […] The post Заврши првата фаза на СП, познати сите за вториот круг appeared first on 24 РАКОМЕТ. Read more »
 • „Мистер седмерец“: Шего ги излуде Катарците, им фати четири пенали! (ВИДЕО)„Мистер седмерец“: Шего ги излуде Катарците, им фати четири пенали! (ВИДЕО)
  The post „Мистер седмерец“: Шего ги излуде Катарците, им фати четири пенали! (ВИДЕО) appeared first on 24 РАКОМЕТ. Read more »
 • Трансфер на кариерата: Црногорка ќе ја менува македонската снаа во европскиот првакТрансфер на кариерата: Црногорка ќе ја менува македонската снаа во европскиот првак
  Репрезентативката на Црна Гора, Јелена Деспотовиќ е пред потпис со унгарски Ѓер. Веста беше пласирана низ медиумите во Унгарија, но иако нема официјална потврда од европскиот шампион, се пишува дека таа потпишала договор на две сезони. Деспотовиќ би требало да се пресели во Ѓер од следната сезона и да биде една од главните ракометарки на […] The post Трансфер на кариерата: Црногорка ќе ја менува македонската снаа во европскиот првак appeared first on 24 РАКОМЕТ. Read more »
 • Ни тројца не можеа да го запрат – Лекаи со гол „а ла Миркуловски“ за голем триумф на Унгарија (ВИДЕО)Ни тројца не можеа да го запрат – Лекаи со гол „а ла Миркуловски“ за голем триумф на Унгарија (ВИДЕО)
  The post Ни тројца не можеа да го запрат – Лекаи со гол „а ла Миркуловски“ за голем триумф на Унгарија (ВИДЕО) appeared first on 24 РАКОМЕТ. Read more »
 • „Фараоните“ се бунат: Како може на Шведска да и судат норвешки судии? (ВИДЕО)„Фараоните“ се бунат: Како може на Шведска да и судат норвешки судии? (ВИДЕО)
  Домаќинот на Светското првенство, Египет, доживеа пораз од Шведска во последното коло од групната фаза со 23-24 и во главната рунда ќе пренесе само два бода. Тимот на Роберто Парондо имаше контрола на мечот во првиот дел, но во вториот скандинавците направија пресврт. „Фараоните“ за поразот ги обвинија норвешките арбитри Јорум и Клевен. Официјално упатија […] The post „Фараоните“ се бунат: Како може на Шведска да и судат норвешки судии? (ВИДЕО) appeared first on 24 РАКОМЕТ. Read more »
 • Мате Лекаи е херојот на денот, ги матираше Германците на три секунди до крајМате Лекаи е херојот на денот, ги матираше Германците на три секунди до крај
  Организаторот на играта на репрезентацијата на Унгарија, Мате Лекаи е играчот кој го одбележа последниот ден од првата фаза на Светското првенство. Тој постигна гол во последниот напад при нерешени 28:28 и ги постави конечните 29:28 за Унгарија со што оваа селекција оди со максимални четири бода во втората рунда, Oд почетокот на натпреварот имаше […] The post Мате Лекаи е херојот на денот, ги матираше Германците на три секунди до крај appeared first on 24 РАКОМЕТ. Read more »
 • Полска покажа сила – го збриша БразилПолска покажа сила – го збриша Бразил
  Репрезентацијата на Полска игра во одлична форма на Светското првенство во Египет. Полјаците ја остварија втората победа откако ја совладаа репрезентацијата на Бразил со 33:23 и одат во следната фаза каде што ќе пренесат два бода. Првото полувреме претежно се играше израмнето, Полска во неколку наврати имаше предност од два или три гола. Сепак Бразилците […] The post Полска покажа сила – го збриша Бразил appeared first on 24 РАКОМЕТ. Read more »
 • „Гаучосите“ немоќни пред светскиот првак„Гаучосите“ немоќни пред светскиот првак
  Светскиот шампион Данска без поголеми проблеми со максимални три победи ја заврши првата фаза од Мундијалот во Египет. По Конго и Бахреин, избраниците на Николај Јакобсен ја совладаа селекцијата на Аргентина со убедливи 31-20. Во првото полувреме „гаучосите“ отворија со водство со 1-3, пред Данците со пет гола во серија да го свртат резултатот на […] The post „Гаучосите“ немоќни пред светскиот првак appeared first on 24 РАКОМЕТ. Read more »
 • Борбата за титулата во Супер лигата треба да почне на 6 мартБорбата за титулата во Супер лигата треба да почне на 6 март
  Главниот дел од сезоната ќе стартува првиот викенд од март, кога ќе биде одиграно првото коло од пролетната етапа. Плеј-офот ќе стартува на 6 март, а после овој викенд ќе следува пауза поради ЕХФ неделата и квалификациските натпревари за ЕП 2022 против селекцијата на Данска. Сезоната ќе заврши вториот викенд од јуни односно на 12 […] The post Борбата за титулата во Супер лигата треба да почне на 6 март appeared first on 24 РАКОМЕТ. Read more »
 • Уф, ова болеше…Душебаев наместо во гол – шутираше во главата на ривалот (ВИДЕО)Уф, ова болеше…Душебаев наместо во гол – шутираше во главата на ривалот (ВИДЕО)
  🤯Tenemos dudas sobre si el cabezazo de Mosbah Sanai cuenta como asistencia #HispanosRTVE pic.twitter.com/4IkLrZO32u — Teledeporte (@teledeporte) January 19, 2021 The post Уф, ова болеше…Душебаев наместо во гол – шутираше во главата на ривалот (ВИДЕО) appeared first on 24 РАКОМЕТ. Read more »
WordPress RSS Feed Retriever by Theme Mason